GRAM W ZIELONE Z ENEĄ

W Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy w dniu 20.04.2023r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to coroczna akcja, której celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, przybliżanie im wiadomości o Ziemi jako planecie, na której żyjemy.

Uczymy dostrzegać zagrożenia ekologiczne oraz wdrażamy do współodpowiedzialności za ochronę środowiska przyrodniczego.  Również w naszej szkole od lat pamiętamy o tym ważnym dla całej ludzkości święcie. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem ,,Gram w zielone z Eneą”.

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy  od spotkań w grupach i prelekcji zaproszonych gości – wolontariuszy z Enea Elektrowni Połaniec, leśnika i strażaka. Dzieci poznały problemy otaczającego nas  środowiska, zagrożenia z jakimi w przyszłości możemy się spotkać, oraz sposoby zapobiegania im.

Zaproszeni goście odpowiedzieli na pytania zadawane przez dzieci. Pogłębiły one naszą wiedzę na temat ochrony środowiska i nauczyły przestrzegać nas przed niewłaściwymi zachowaniami, które szkodzą naszej planecie i nam samym.